Италијански бизнисмени ќе се запознаат со можностите за инвестирање во земјава

С

топанската комора на Македонија денеска во соработка со Стопанската комора на Милано, организира Македонско-италијански бизнис.

Така, италијанските бизнисмени ќе имаат можност да воспостават директни деловни контакти со македонски компании и да се запознаат со можностите за инвестирање во земјава, како и со потенцијалите за водење бизнис во неколку стопански сектори.

13.11.2013 - 10:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега