Тешко повреден работник од Гостивар заврши на скопските клиники

Гостиварски работник е пренесен на скопските клиники откако се здобил со тешка повреда додека работел. Се работи за 21-годишниот Б.Р. кој вчера околу 17 часот во магацинот на фирмата „ММ Инокс“ кога сопственикот на фирмата М.Б. вклучил машина за брусење и полирање, дел од машината се скршил, летнал кон младото момче и го повредил.

Тој со тешки повреди на  левата рака и рамото бил веднаш пренесен на Клиниката во Скопје.

12.11.2013 - 12:01

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега