Од 15. стартува обврската за зимска опрема во возилата

На 15. месецов ќе започне законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата.

Секој возач во својот автомобил ќе мора да ја има зимската опрема без разлика на временските услови.

Оваа обврска ќе трае 15 март наредната година.

12.11.2013 - 10:03
Фото: 
Евести

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега