Џафери работно во Белгија

Министерот за одбрана на Република Македонија Талат Џафери денеска ќе престојува во официјална посета на Кралството Белгија.

Според најавите, министерот Џафери во Белгија ќе се сретне со својот домаќин, вицепремиерот и министер за одбрана на Белгија, Питер Де Крем. 

12.11.2013 - 08:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега