Трагедија во Делчево: 18 годишно момче се фрли од зграда

Трагедија го потресе Делечево. Како што пренесува Делчеводенес.мк, 18-годишно момче денеска се фрли од зграда во Делчево.

Трагедијата се случила околу 15 часот, кога момчето на возраст од 18 години се фрлилло од стамбениот комплекс “Делчевчанка”, каде што и живеело. Комплексот се наоѓа непросредно над Булеварот Македонија во централното градско подрачје. Се уште нема информации зошто момчето се решило да си го одземе животот.

Иако брзата помош веднаш пристигнала на местото на настанот, пореди фаталните повреди кое ги добило лицето не можеле да го идентификуваат, а на пат кон болница за жал им подлегнал на повредите.

Полицијата работи на случајот.

11.11.2013 - 20:29

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега