ВИДЕО: Лавица која се гали како мачка

 Валентин Грунер и  Микел Легарт ја нашле лавицата Сирга додека уште била мала.  Денеска таа има 50 килограми и нејзините спасители си ги прифати како нејзини пријатели.

Неа не и пречи присуството на луѓе, бидејќи не им посветува внимание", велат двајцата и додаваат дека Сирга се однесува како домашна мачка.

Таа сама лови храна и ни дозволува да бидеме во нејзина близина додека јаде

"Таа скока, се гушка, удира со шепите и грицка, само нејзината големина е неспоредливо поголема", додаваат тие.

07.11.2013 - 15:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега