Насилници крвнички претепале малолетник на Широк Сокак

Неколку битолчани си заработија кривична пријава поради насилство. Се работи за 30-годишните А.С. и  Б.Т. кои заедно со 4 години постариот Н.П. на „Широк Сокак“   без причина го претепале 17-годишното момче Т.А. и  18-годишниот Н.Н. од Скопје, при што предизвикале паника и страв и кај останатите присутни граѓани.

Насилниците си заработија мерка притвор во траење од 30 дена.

 

06.11.2013 - 12:44
Фото: 
Сител

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега