Трагедија во Чешка - професор уби 17-годишно девојче

 

Треагедија ги потресе жителите во чешкото село Рашковице. 31- годишен професор е осмничен за убиство на 17- годишно девојче и на еден возрасен маж, соопшти чешката полицијата.

Во домот на мажот, кој уби две, а тешко повреди уште едно лице, како што јави дописникот на МИА од Прага, се пронајдени шест парчиња оружје за кои имал дозволи и 6.000 парчиња муниција.

Според информациите професорот работел во училиштето каде одело убиеното девојче и со неа имал врска, која таа ја прекинала.

 Убиениот постар маж е дедо на девојчето, а повредената е нејзината баба, која е хоспитализрана

06.11.2013 - 12:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега