ФОТО: Лажеле геј мажи преку сајт за запознавање, па ги ограбувале

Двајца криминалци од Сараево осмничени за разбојништво. 28- годишниот Адмир Прљача и 20- годишниот Едвин Ањоска  полицијата ги осмничи за ограбиле неколку хомосексуалци во градот, а меѓу нив и едн вработен во странска амбасада.

Имено Адмир и Едвин своите жртви ги наоѓале по социјалните мрежи и закажувале средби и ветувале незаборавни моменти. Најчесто закажаните средби се случувале на некое тајно место каде ги ограбувале. Им ги земале мобилните телефони, парите , лап-топите, златото и друго. Па потоа „заработувачката“ си ја делеле по половина. Криминалците мислеле дека ова нема да се дознае и дека хомосекуалците ќе им биде страм да го пријават грабежот, но едена жртва немала проблем од тоа што е, и го пријавила во полиција.

 

06.11.2013 - 11:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега