И утре сончево и топло во Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 17 до 24 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до седум и со дневна до 21 степен.

 

31.10.2013 - 16:25

најчитано сега