Со недели бил заглавен во возилото - пред смртта напишал проштално писмо до семејството

Педесет и четиригодишниот Дејвид Велч собрал доволно сили за да го напише прошталното писмо наменето за семејството пред да умре заглавен во колата со која излетал во кањон во американската држава Јута.

Го пронашол автостопер дури по месец дена. Се шпекулира за времето кое што човекот го минал заробен во автомобилот, а според некои информации изнесувало и неколку недели.

Содржината на писмото кое го напишал на семејството и четворицата сина засега не е позната. 

 

 

31.10.2013 - 11:33

најчитано сега