ВИДЕО: Спикерка од Молдавија чита вести со неверојатна брзина

ТВ водителка од Молдавија би можела да постави нов рекорд во брзина на читање на вестите. Неодамна раперот Еминем за изјави дека може да изговори 101 збор за само 16 секунди, но изгледа дека сега доби сериозна конкуренција. Водителката од Молдавија дојде до локалната телевизија за да ја тестираат да види дали е доволно добра за да води вести. За две ипол минути без престан говорела молдавски со неверојатна брзина. Погледнете го видеото. 

 

 

31.10.2013 - 10:31

најчитано сега