Силувано девојче успеало да се откопа од гроб во кој ја закопале силувачите

Уште една монструзона приказна ни доаѓа од Пакистан. Тинејџерка успеаала да се откопа од  плиткиот гроб во кој жива ја закопале двајца непознати напаѓачи откако ја силувале.

13-годишната девојка била грабната додека одела на предавања за Коранот во нејзиното село во Пунџаб, а насилниците ја силувале во  некоја шума.

Потоа тие ја закопале жива но мислеле дека умрела во текот на грозоморниот чин на силување.

Но девојчето се освестило и успеало да се откопа од калливиот гроб и спасена од случаен минувач.

Девојчето потоа е однесено во болница и закрепнува од ужасните повреди нанаесени од силувачите.

Според весникот Њујорк Пост, нејзиниот татко Сидики Мугхал им пријавил на локалните полицајци дека девојчето било грабнато но тие првично одбиле да го истражат инцидентот

30.10.2013 - 14:33

најчитано сега