Времето денес, претежно сончево и топло

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, релативно топло и со слаб јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 24 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и релативно топло, со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

30.10.2013 - 09:10

најчитано сега