Еден маж починал на протестот пред фабриката Баргала во Штип?

Се уште непознат маж утрово починал на протестот кој вработените го огранизираат пред фабриката Баргала, неофицијално дознава Press24. Информацијата до нашата редакција стигна преку читател кој телефонски ни соопшти дека еден човек починал откако претходно му се слошило. Press24 ја провери информацијата и во полиција. Од таму се уште нема официјална потврда. Од МВР велат дека нивните екипи се на терен, но се уште немаат информација за починат маж во Штип.
Вработените во фабриката Баргала протестираат бидејќи менаџментот на фабриката платите не им ги исплаќа редовно

29.10.2013 - 11:18

најчитано сега