Голем пожар во скопски Чаир - пет лица на Ургентен

Голем пожар попладнево околу 16 часот избувнал во скопски Чаир, дознава Press24. Според информациите, огноната стихија го зафатила станбениот објект лоциран на улицата Костурска бр.3/2. Пожарот избувнал во подрумските простории. На лице место веднаш излгеле екипите на скопската противпожарна бригада кои брзо успеале да го локалиизраат пожарот. Пет лица поради задушување биле префрлени во скопскиот Ургентен центар но според последните информации, тие се надвор од животна опасност

27.10.2013 - 19:14

најчитано сега