Страшна сообраќајка во Скопје - еден загинат во судар со автобус на ЈСП

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа која попладнево се случила на булеварот Александар Македонски во Скопје.

Во близина на „Алкалоид“ околу 16:30 часот се судрија автобус на ЈСП и моторцикл. Од силината на ударот, моторциклистот загина.

Станува збор за Зоран К, кој загина на лице место.

26.10.2013 - 20:40

најчитано сега