Сега секој може да лета со Новак Ѓоковиќ

Српската авиокомпанијата „Ер Србија“ вчера го претстави својот прв авион „Ербас 319“ кој ќе го добие името на познатиот српски тенисер Новаќ Ѓоковиќ.

Авионот го претставија српскиот вицепремиер Александар Вучиќ и генералниот директор на „Ер Србија“ Дане Кондиќ, на аеродромот „Никола Тесла“.

Тенисерот Ѓоковиќ им се обрати на присутните преку видео порака од Париз.

 

 

26.10.2013 - 12:33

најчитано сега