Спасено бебе сокол во скопски Карпош (ФОТО)

 

 

Вработени во ЈП „Паркови и зеленило“ од сигурна спасиле бебе сокол во скопски Карпош.

 -При извршување на редовните активности нашите вработени од пунктот во Карпош 4 спасија од сигурна смрт бебе сокол од видот ветрушки. Малата птица беше падната на земја и опколена со чавки кои ја колваа и сигурно ќе настрадаше доколку работниците не ја спасија и ја однесоа во Зоолошката градина од каде ќе биде предадена на одгледувач - љубител на птици на опоравување и згрижување, велат од ЈП „Паркови и зеленило“.

 

22.05.2020 - 12:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега