Шилегов: Стигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

 

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје.

– Стасани дома. Седум од 33…Скопје, една поинаква приказна, напиша Шилегов на фејсбук.

Стасани дома. 7 од 33 ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје #ЧекорПоЧекор

Posted by Петре Шилегов on Wednesday, 20 May 2020

20.05.2020 - 18:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега