Седум од новите 33 автобуси за ЈСП тргнаа од Загреб за Скопје

Првите седум од вкупно 33 нови црвени автобуси денеска тргнаа од Загреб за ЈСП Скопје. Автобусите се набавени по пат на проектот на ЕБОР, а тендерот го доби Ауто Хрватска ПСЦ.

Ова го сподели градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот Фејсбук профил.

-Некогаш треба да си упорен. Секогаш треба да веруваш. Моето, твоето, нашето Скопје … Скопје, една поинаква приказна …, наведува Шилегов во својата објава на Фејсбук.

Некогаш треба да си упорен. Секогаш треба да веруваш. Моето, твоето, нашето Скопје... Скопје, една поинаква приказна... #Скопје #ЧекорПоЧекор

Posted by Петре Шилегов on Tuesday, 19 May 2020

19.05.2020 - 18:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега