Корисниците од една скопска населба утре ќе немаат вода

Корисниците од улиците „Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“ во општина Кисела Вода во Скопје утре од 9 часот ќе немаат вода поради изведување водоводен приклучок на ул. „Георги Димитров“ бр.17 б.

Прекинот на водоснабдувањето ќе трае до санирање на дефектот, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување од ЈП Водовод и канализација.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.05.2020 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега