Утре без вода ќе бидат жителите на една скопска населба

Поради реконструкција на водоводна мрежа од ф-160 мм на ул. Петричка б.б., утре без вода ќе останат корисниците од населба Маџар Маало, Општина Центар.

Како што соопшти РЦУК Скопје, по донесено известување од ЈП Водовод и Канализација, прекинот во водоснабдувањето ќе биде во периодот од 09.00 часот па се до завршување на реконструкцијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.05.2020 - 16:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега