Една скопска населба утре ќе биде без вода

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од бул.„Партизански одреди“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради водоводен приклучок ф-80мм на ул.„Црвена Вода“ 37.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.05.2020 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега