ЈП „Комунална хигиена“- Скопје ги миеше булеварите и улиците во текот на ноќта

Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ – Скопје информира дека во текот на минатата ноќ со помош на пет автоцистерни спроведено е машинско миење на сите булевари и поголеми улици на територијата на Град Скопје.

Директорот на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје Абдусамед Шабани изјави дека машинското миење на скопските булевари и улици е една од најзначајните активности што ги спроведуваат во насока на спречување на ширењето на вирусот Ковид-19.

-Екипите на претпријатието ги мијат сите јавни сообраќајни површини и по два пати во рамки на едно деноноќие, а наш главен приоритет е одржувањето на јавната чистота и заштитата на здравјето на граѓаните, посочи Шабани. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.04.2020 - 10:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега