Дел од Мичурин утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 24.04.2020 поради изведување на водоводен приклучок на цевка со пречник ф -100мм, за ниска зона на ул. Симеон Кавракиров бр.27, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2020 - 15:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега