Една скопска населба денеска без вода поради дефект

ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека денеска, поради уличен дефект од ф100 милиметри на улицата „Фуштанска“ 4а, корисниците од улиците „Роман Каскалиевиќ“ и „16“ во Синѓелиќ немаат да имаат вода од 01:05 часот до завршување на дефектот.

Прекин во водоснабдување од 00:25 часот ќе има и за корисниците од улицата „Цветан Димов“, исто така поради уличен дефект од ф100мм на улицата „Цветан Димов“ бб. Прекинот ќе трае до завршување на дефектот

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.04.2020 - 08:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега