Петров ја предводеше делегација на СДСМ која учествуваше на марш по повод 11 Октомври - Денот на народното востание

По повод , 11 Октомври „Денот на народното востание“  во Прилеп партиска делегација предводена од потпретседателот на СДСМ Коста Петров, придружуван од претседавачот на ЦО на СДСМ ,Соња Карапец и претседателот на Комисијата за локална самоуправа на СДСМ, Дејан Павлески оддадоа  почит и  положија  свежо цвеќе пред споменикот на Методија Андонов-Ченто, пред  споменикот на Кузман Јосифоски-Питу и на Могилата на непобедените.

Делегацијата учествуваше и на маршот во чест на паднатите борци од Участокот до Паркот на револуцијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.10.2019 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа