ДИК: Обработени 88 проценти од гласовите- погледнете кој води

Од минута во минута се менуваат бројките на страната на ДИК, но засега според нив обработени се 88.28 проценти гласови, а во водство е Пендаровски.

Од ДИК соопштуваат дека 282.662 гласови се за Стево Пендаровски, за Силјановска 279.403 гласови и за Река 71.805 гласови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.04.2019 - 22:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега