Николовски: Водиме во повеќе од 50 општини,Гордана убедливо победув

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во отворео студио на ТВ Сител прогласи победа на Силјанновска во првиот круг на избори.

Во Велес, Кочани, Аеродром , К.Вода.Ѓорче, Демир Капија, Радовиш, Битола, Гази Баба, Гевгелија итн, Гордана убедливо победува, рече Николовски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.04.2019 - 21:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега