Годишна конференција на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе ја одржи 18-тата Годишна конференција.

На конференцијата е најавено обраќања на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, претседателот на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2019 - 09:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа