ФОТО: Мицкоски и сопартијците се приклучија на протестот пред Собрание

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, потпретседателот Александар Николоски и голем број на нивни сопартијци предмалку се приклучија на протестот пред Собранието, каде граѓаните демонстрираат против уставните измени, пишува Република.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.01.2019 - 14:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега