Мемеди вознемирен од изјавата на Села: Никој не може да ги промени моите ставови

Претпоставките на Зијадин Села го вознемирија пратеникот Весел Мемеди, кој на прес конференција изјави дека нема намера да го промени својот став и дека се уште ја застапува Алијансата за Албанците, по изјавата на Села дека не направил коалиција со ДУИ но проблемот бил дека не можело да се формира парламентарно мнозинство, и дека имале три пратеници, а сега двајца.

- „Јас сум тука за да го застапувам интересот на албанскиот народ и интересите на граѓаните кои живеат во Македонија и не постои човек кој може да ја промени оваа цел што е дефинирана за мене“, смета Мемеди, јавува ТВ21.

Мемеди им порача ДР-ДПА да се занимаваат со, како што рече, неуспесите на партијата, а на со празни зборови.

Инаку, тензиите меѓу Села и Мемеди почнаа веднаш по парламентарните избори, кога мнозинството на УНИТЕТИ и ДР-ДПА одлучија да бидат еден политички субјект- Алијанса за Албанците. 

 

 

 

18.12.2017 - 20:31
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега