Скопјанец настрада во страшна несреќа - се скршија „Корола“ и „Твинго“ на скопска раскрсница

Страшна несреќа ги потресе скопјани.

Вчера вечерта во 22:30 часот, на раскрсницата од улицата „Владимир Комаров“ со улицата „Бојмија“ во Скопје, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил “Тојота Корола“ управуван од 56 годишниот скопјанец Драгослав М.(56) и  „Рено Твинго“ зад чиј волан бил скопјанецот Д.Ј.(62).

 Драгослав М. бил пренесен во Градската болница во Скопје, но, не успеал да се избори со повредите и починал ноќеска по полноќ.

 

23.08.2013 - 12:54

најчитано сега