Дамовски: Над 100.000 граѓани ќе искочат на улиците

Српските медиуми со внимание ја следат политичката ситуација во Македоно изестуваат за активностите на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија. Српски „Телеграф“ денеска пренесува телефонско интервју со режисерот Борси Дамовски, еден од иницијаторите на граѓанското движење За заедничка Македонија

 

 

 

 

06.03.2017 - 11:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега