Ахмети ја донел конечната одлука за формирање на новата Влада

Лидерот на ДУИ. Али Ахмети веќе ја донел одлуката да ја направи новата Влада во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, пишуваат медиумите финансирани од СОРОС. Тие повикувајќи се на неименувани извори објавуваат дека овој став Ахмети вчера им го соопштил на партиските потпретседатели дефинирајќи го како конечен.

 
 
28.01.2017 - 11:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега