Михаил Горбачов: Јас сум жив и здрав!

Поранешниот советски лидер Михаил Горбачов ја информираше јавноста дека гласините за тоа дека починал се погрешни и дека е сосема здрав. 

- Жив и здрав сум - истакна 82-годишниот Горбачов за онлајн изданието на весникот „Новаја газета“ откако за него се појави информација на Твитер дека починал.

 Во хакерската објава пишувало „Михаил Горбачов почина во кафулето Шоко во Екатеринбург“.

09:16

најчитано сега