Денеска ќе се топи асфалтот: Пеколот не попушта

 

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Утринската температура ќе е движи од  13 до 21, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од  30 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе достигне до 19, а дневната до 37 степени.

До сабота ќе се задржи претежно стабилно и топло време, а дневните температури   вдолж Повардарието ќе имаат надпросечни вредности. Од недела во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на грмежи, а дневните температури постепено ќе опаѓаат.

 
 
23.06.2016 - 08:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега