Средба Иванов – Суомалаинен, пофалби од ОБСЕ за справувањето со мигрантската и бегалска криза

Претседателот Ѓорге Иванов денеска одржа средба со амбасадорката Нина Суомалаинен, шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

На средбата, како што информираат од мисијата, било дискутирано за развојот на ситуацијата со движењата на мигрантите и бегалците.
 
„Амбасадорката Суомалаинен ја пофали посветеноста на земјата во справувањето со различните предизвици наметнати од кризата“, информираат од Мисијата на ОБСЕ во Скопје.
 
 
21.06.2016 - 16:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега