Министерот Мисајловски во Тирана

Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски, денеска ќе учествува на втората меѓународна конференција „Е-дозволи за конкурентен регион“, што ќе се оддржи во Тирана, Република Албанија.

На конференцијата, Мисајловски ќе ги презентира реформите што ги спроведе Република Македонија во делот на електронско издавање на градежни дозволи. 

 
 
06.05.2016 - 08:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега