Граѓаните на Кочани со масовна поддршка за ГДОМ во одбрана на Македонија

И граѓаните на Кочани денеска излегоа да дадат поддршка за Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ).

gdom kocani2

„Одбрана за Македонија“ порачаа илјадници граѓани на мирниот собир. Бараат одржување на избори на 5 јуни со цел излез од кризата и нормализирање на состојбата во Македонија.

gdom-kocani

Кочанчани велат дека на мирен начин, без насилство и демократски преку избори може да се надмине кризата предизвикана од СДСМ.

gdom-kocani1

 
 
05.05.2016 - 22:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега