Викенд временска прогноза

Утре во Македонија се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Во попладневните часови ќе има услови за појава на локален краткотраен дожд со можни грмежи.

Во наредниот период температурите постепено ќе се зголемуваат но и натаму ќе има појава на локални врнежи.

Поизразена нестабилност со пороен дожд и грмежи се очекува во сабота попладне.

 
 
05.05.2016 - 14:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега