ФОТО: Крвави и насилни протести на СДСМ

Повредени граѓани, демолирани објекти и искршени автобуси на простетот на СДСМ против одлуката на претседателот на Ѓорге Иванов . Според нашипот репортер на терен, демонстрантите во моментов ја демолираат канцеларијата на претседателот Иванов.

Објектот бил оставен без полициско обезбедување, па демонстрантите пред малку влегле и почнале да кршат инвентар и комјутери. Со камења се искршени неколку автобуси на ЈСП.

А според последните информации повреден е и фоторепортер на Вечер, кој во моментов е згрижен во Ургентниот Центар.

 
 
13.04.2016 - 20:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега