Иванов ги помилува и специјалните обвинители

Специјалните обвинители Фатиме Фетаи, Лиле Стефанова и Гаврил Бубевски, се најдоа меѓу помилуваните од претседателот Ѓорѓе Иванов.

sjo-pres

Нивните имиња се објавени во службен весник како ослободени од гонење без спроведување на постапка.

Инаку, тие беа гонети поради сомнежи дека вршеле притисок врз сведоци.

sjo

 
 
13.04.2016 - 14:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега