ЕУ: Партиите да се подготвуваат за избори

Портпаролката на ЕК, Маја Коцијанчич, во врска со одлуката на претседателот Иванов, во име на ЕК порача дека партиите треба да најдат начин да го зачуваат Договорот од Пржино.

– Еднакво важно е да се подготват за кредибилни избори и да се задржи земјата на евроатлантскиот пат – нагласува Коцијанчич.

Од ЕК ги повикуваат сите партии да се вратат на дијалогот 

 
 
13.04.2016 - 11:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега