Пијан прилепчанец со камен и ја расекол главата на сопругата

Прилепчанец си заработи кривична пријава поради семејно насилство.

Се работи за 51-годишниот С.П. кој пред неколку денови се довел под дејство на алкохол и физички ја нападнал сопствената сопруга.

Бесниот прилепчанец замал камен со кој ја удрил сопругата и и нанел расекотини во пределот на главата.

ФОТО: Нетпрес

најчитано сега