Сончево викенд утро: Што ќе се случува со темепратурите денеска?

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Наутро со услови за магла по одделни котлини.

Температурата ќе се движи од седум до 16 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. 

Температурата ќе достигне до 11 степени.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време, што ќе услови понатамошно топење на снежната покривка на планините. 

 
 
30.01.2016 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега