Свечено отворање на фабриката за преработка на ориз во Кочани

Фабриката за преработка на кочанскиот ориз – „Левидиагро“ денеска свечено ќе биде отворена во Кочани.

На отворањето, што ќе се одржи во комплексот фабрики „ЖИТО ОРИЗ“, ќе присуствува министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков.

 
 
03.12.2015 - 09:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега