Чавков и Курц во посета на Гевгелија

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков денеска во Гевгелија ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Австрија, Себастијан Курц.

Како што соопшти МВР, двајцата министри на средбата ќе ја увидат моменталната ситуација према границата со Грција.

 

 

Оцени ја веста

24.08.2015 - 09:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега