Иванов ќе прими акредитиви од амбасадорите на Холандија, Хрватска и Австрија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Кралството Холандија, Република Хрватска и Република Австрија.

Новоименуван амбасадор на Кралството Холандија во Република Македонија е Вилем Ваутер Пломп, на Република Хрватска Данијела Баришиќ и на Република Австрија Ренате Коблер. 

 

 

Оцени ја веста

24.08.2015 - 09:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега